Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy w Nowym Mieście

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

 • Dziennik Ustaw
 • www.monitorpolski.gov.pl
 • bezplatna pomoc prawna
 • http://edziennik.mazowieckie.pl/

Przejdź do: www.ugnowemiasto.pl

Treść strony

INFORMACJA O DOPISYWANIU DO SPISU WYBORCÓW – REFERENDUM OGÓLNOKRJOWE

INFORMACJA O DOPISYWANIU DO SPISU WYBORCÓW –

REFERENDUM OGÓLNOKRJOWE

 1. Osoby przebywające czasowo na obszarze Gminy Nowe Miasto w dniu 6 września 2015 r. oraz osoby nigdzie niezamieszkałe, są dopisywane do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum na swój wniosek, złożony najpóźniej do dnia 1 września 2015 r.

 

 1. Żołnierze pełniący zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniący służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywający ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, ratownicy odbywający zasadniczą służbę w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania, policjanci z jednostek skoszarowanych, funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej pełniący służbę w systemie skoszarowanym, są dopisywani na swój wniosek do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w miejscowości, w której odbywają służbę. Wniosek taki należy złożyć między 17 sierpnia 2015 r. a 24 sierpnia 2015 r. Osoby, które przybyły do miejsca zakwaterowania po tym terminie terminie mogą złożyć wniosek najpóźniej w 2 dniu przed dniem referendum , tj. do dnia 4 września 2015 r.

 

 1. Osoby niepełnosprawne, na swój wniosek wniesiony do dnia 1 września 2015 r., są dopisywane  do spisu osób uprawnionych do udziału w referendum w jednym z obwodów głosowania,  w którym jest wyznaczony lokal został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 1. Osoby, które kończą 18 lat w dniu 6 września 2015 r. mają prawo do uczestniczenia w referendum ogólnokrajowym. Osoba taka powinna posiadać dokument z fotografią umożliwiający stwierdzenie tożsamości, np. legitymacja szkolna, paszport, dowód osobisty.

Wnioski o dopisanie do spisu wyborców należy składać w:

Urzędzie Gminy Nowe Miasto

ul. Apteczna 8

09-120 Nowe Miasto

I piętro, pokój nr 12

tel. 23) 661 49 37

 

Osoba uprawniona do udziału w referendum dopisana na własny wniosek do spisu zostanie    z urzędu skreślona ze spisu w miejscu stałego zamieszkania.

Metryka

 • autor lub odpowiedzialny za treść: Gabriela Gizińska
  data wytworzenia: 2015-08-05
 • opublikował: Administrator Systemu
  data publikacji: 2015-08-05 19:07

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 3916
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2016-01-12 08:04